Wraz z rozwojem techniki, wiele słów zmienia swoje znaczenie. Współczesna hafciarka to nic innego jak maszyna, której zadaniem jest wyhaftowanie wzoru z komputerowego projektu. Technika haftu komputerowego to wcale nie taki nowy wynalazek, ponieważ w życie wcielono go jeszcze w dwudziestym wieku. W jakich sytuacjach swoje zastosowanie znajduje zatem haft komputerowy? Poznajmy kilka przykładów.
Najbardziej popularnym obszarem zastosowania komputerowego haftu jest szeroko pojęta branża marketingowa. Powinniśmy skorzystać z tej technologii, jeśli chcemy wyprodukować gadżety reklamowe dla naszej firmy. Haft ręczny jest dużo mniej precyzyjny od haftu komputerowego. Dlatego też, jeśli chcemy nabyć więcej niż jedną sztukę danego gadżetu, czyli praktycznie w 100% przypadków, powinniśmy zdecydować się na tę drugą opcję. Naszywki z logo firmy, czapki z daszkiem czy koszulki – wszystkie te produkty będą wyglądać dużo bardziej profesjonalnie, jeśli skorzystamy z haftu komputerowego.
Hotelarstwo to tylko kolejny z przykładów zastosowania komputerowego haftu. Każdy hotel oferuje swoim gościom wiele produktów, na których znajduje się firmowe logo. Dlatego i w tym przypadku haft komputerowy będzie doskonałym pomysłem. Możemy go umieścić chociażby na hotelowych ręcznikach, z których korzysta każdy z naszych gości. Inne przedmioty, na których możemy wyhaftować logo hotelu, to na przykład szlafroki czy kapcie. Pracowników hotelu możemy natomiast wyposażyć w profesjonalne stroje z logo wyhaftowanym metodą komputerową.