Meble w stylu industrialnym nazywane też przez niektórych stylem loftowym na dobre weszły już do kanonu wystroju wnętrz. Meble te wyróżnia przede wszystkim unikatowe połączenie surowości charakterystyczne dla miejskich przestrzeni oraz dodatków o artystycznym zacięciu. Wbrew pozorom styl loftowy nie jest aż tak surowy jak się wydaje i sprawdza się nie tylko w dużych mieszkaniach. Obecnie przeżywa on swój renesans. Jak więc zaaranżować wystrój w tym stylu dla siebie i jakie meble wybrać, aby stworzyć praktyczny, a jednocześnie miły i przytulny kąt?
Do najbardziej rozpoznawalnych aranżacji cechujących industrialne wystroje zalicza się otwartą i dużą przestrzeń przypominającą np. hale. Łatwo ją uzyskać nawet w stosunkowo małych mieszkaniach. Wówczas efekt taki można stworzyć, ograniczając do minimum stawianie ścian. Otwarta przestrzeń sprzyja pojawieniu się sporej ilości światła, stąd też duże okna są jak najbardziej na miejscu. Styl industrialny to jednoczesny unikatowy minimalizmem w swojej prostocie. Głównym motywem są tu ściany w ich naturalnej formie np. w betonowej czy ceglanej. Jeśli chodzi o meble, to industrialne odpowiedniki czerpią ze stali i betonu, czasem także z drewna. Stylowy, pełny minimalizm oraz prosta, surowca aura to styl industrialny w pełni.
Salon jest punktem docelowym, więc musi mieć wyjątkowy charakter. Jasne kolory dobitnie współgrają tutaj z ciemniejszymi wypełnieniami, wraz z połączeniem szarości o różnej skali. Meble industrialne do salonu jak i sypialni, gdzie wymagane jest nieco więcej intymności i ciepła można znaleźć np. w ofercie sklepu https://hdfurniture.pl. Takie pomieszczenie ma swoją własną aurę, stąd też sprawdza się tutaj lekko przytłumione lampy oraz obrazy ścienne o abstrakcyjnych motywach. Kuchnia w stylu loftowym to proste szafki o jednolitej konstrukcji oraz, jeśli to możliwe wyeksponowanie sufitu czy konstrukcji nośnych w zgodzie z ich naturalnym pochodzeniem. Od małych mieszkań wymaga się pozbycia się dekoracji i dodatków do swoistego minimum. Nada to przestronności oraz poczucia ładu na ograniczonym metrażu.