Grzejniki to podstawowe wyposażenie każdego domu i mieszkania, które zapewnia rozprowadzenie ciepła po wnętrzach. Wybierając je trzeba zastanowić się, jakie powinny posiadać parametry, aby prawidłowo spełniały swoją funkcję. Na rynku możemy znaleźć grzejniki stalowe, aluminiowe oraz żeliwne. Mogą posiadać podłączenie boczne, dolne lub krzyżowe. W zależności od sposobu oddawania ciepła można wyróżnić grzejniki płytowe, konwektorowe oraz członowe. Biorąc pod uwagę sposób zasilania dzielimy je na: wodne, elektryczne i mieszane.
Po wyborze odpowiedniego modelu przystępujemy do montażu. Trzeba zwrócić uwagę na to, aby został on zamontowany w taki sposób, aby bez problemu można było regulować jego moc za pomocą głowicy termostatycznej. Sposób montażu grzejnika zależy od jego rodzaju, ponieważ inaczej montuje się boczne, dolne, a inaczej krzyżowe. W każdym przypadku jednak najistotniejsze jest właściwe zamocowanie na ścianie uchwytów, na których będzie trzymał się grzejnik. Po podłączeniu go do całej instalacji koniecznie trzeba sprawdzić jego szczelność, aby uzyskać pewność, że będzie on działał prawidłowo i nie pojawią się żadne przecieki.
Grzejnik należny wyregulować dostosowując przepływ wody do założonej mocy. Dzięki temu nawet w pomieszczeniach najbardziej oddalonych od pieca uzyskanie pożądanej temperatury nie będzie problemem. Właściwie zamontowany i wyregulowany grzejnik daje pewność, że będzie działał prawidłowo, a jego moc grzewcza będzie wystarczająca.