Sprzedaż domu nie odbywa się od ręki. Zazwyczaj cała procedura poprzedzona jest kilkoma ogłoszeniami na różnych stronach internetowych i nierzadko kilkunastomiesięcznym lub nawet kilkuletnim oczekiwaniu na zainteresowanie ze strony potencjalnego kupca. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, które mogą pomóc w przyspieszeniu procesu odsprzedania nieruchomości. O czym należy pamiętać, jeśli zależy nam na czasie i szybszym spisaniu umowy kupna-sprzedaży? Sprawdźmy.
Wystawiając ofertę dotyczącą sprzedania nieruchomości nie należy zapominać o istotnych, z punktu widzenia potencjalnego nabywcy, informacjach. W ogłoszeniu poza ceną i metrażem domu uwzględnijmy adnotacje o czasie i zakresie remontów, jeśli miały miejsce, zaakcentujmy mocne strony budynku (taras, dobrze doświetlone pokoje, ilość łazienek, możliwość zmiany przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń). Nie zapominajmy o opisie lokalizacji i najbliższej okolicy: jeśli w pobliżu jest szkoła, sklep czy przystanek autobusowy, warto dodać tę informację.
Do ogłoszenia należy dodać pełną dokumentację fotograficzną domu: nie pomijamy żadnych pomieszczeń i starajmy się nie upiększać zdjęć; realne fotografie są lepiej odbierane przez zainteresowanych, którzy w oparciu o nie decydują na przyjazd w celu oględzin nieruchomości. Pamiętajmy, by dobrze zatytułować naszą ofertę, tak by nie było wątpliwości co do lokalizacji domu: jeśli nasza nieruchomość znajduje się w Wielkopolsce, w okolicy lub granicach miasta stołecznego, trafnym tytułem ogłoszenia będzie domy na sprzedaż Poznań. Doprecyzowanie położenia domu oraz formy jego odstąpienia (sprzedaż), sprawi, że ogłoszenie trafi do kupców zainteresowanych podaną lokalizacją i kupnem nieruchomości.